Tek Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

YAŞANMIŞ TEK TÜRKİYE HİKAYELERİ

2 posters

YAŞANMIŞ TEK TÜRKİYE HİKAYELERİ Empty YAŞANMIŞ TEK TÜRKİYE HİKAYELERİ

Mesaj  aslan753 Cuma Ağus. 14, 2009 3:28 pm

ben nurgül umarım tanıdınız
ben şimdiye kadar çok acılar çektim ve malesef bizde kan davası yaşadaık ve gerçekten de paramparça olduk
kan davası çok kolay ve basit değildir küçük bir şeyde ailenin en küçük çocuğunu bile öldüren bir olaydır bunları yazmak ne kadar doğru bilmiyorum ama filmlerde dizilerde olna kan davaları terör vs gibi şeyleri izleyince geçmişim aklıma geliyor ve bazı yerlerde çok şaşırıyorum önce kan davasıyla başlayıp sonra aşk davasına dönen bir film olmaya başlıyor ama kesinlikle öyle değildir küçük bir kavgada olayın büyüyp canların yanmasıyla başlar sonra onu bu şunu öldürür kan kanı temizler icabı yani ailde bu kan davası yüzünden saklanan sokağa çıkamayan çocuklarını okularını bırakmak zorunda kalır .ve ben bunları kendim yaşadım bazıları uzaktan film diye izlerken bazıları bu gerçekleri yaşan ve ben bir zamanlar bu gerçekleri yaşayanlar arasındaydım çok şükür bitti ve umarım sizin filminiz gerçek bir kan davasına benzer ve yaşanyanları yaşamayanları duygulandıracak bir film olur inşallah umarım beklediğim gibi bir paramparça hayatlar olur ben başımdan geçenleri yazarsam gerçek bir film olur buna benzer olaylar çevremde çokkkkk ve üzücü paramparça diyince işte gerçek bir kan davasını anlatacak hayatları paramparçaya döndürecek bir film olur kan davası kadar terörde var bunlarda olaylardan biri gerçi olaysız günüm mü var sanki neyse filminizi dört gözle bekliyorum bakalım nasıl bir paramparça olacak
ama sanatçı görseliyle tek değil temiz kalbiylede gönüllerde taht kurandır siz benim için öylesiniz ben 14 yaşındayım sizi çok seviyorum
evet okulumdan ailemden herşeyden uzaklaşmak zorunda kaldım saklandık hatta halam dışarı çıkmak zorunda kaldı bıçak taşıdı çok üzücü şeylerdi anlatıp sizi üzmek istemem ama öğrenmek isterseniz anlatabilirim ama bu doğru olurmu hem hala kan davası var para ödeneceği zaman kandavası yoktur ödenmediği taktirde kan yine dökülecek
bizim kan davası iki genç biri bizden diğeri kanlımızdı önceden yılardır bir kandavasıydı tabi ben onu bilmiyom
işte eniştemin yeğeni bu çoçuğa aaaaa telefon ne hoş demiş sonra çoçuğun telefonu çalınınca eniştemin yeğenine sen çaldın dedi ve kavga ettiler insanlar ayırmış sonra aşkam oldu düğün vardı eniştemin yeğeni eniştem amcam falan hepsi düğüne gttiler bu telefonu çalınan çoçuk eniştemin yeğenini araya çekmiş arkadaşlarıyla satırla saldrımış eniştemin yeğeni kendini bir şekilde düğüne attı ama çoçuk manyak gibi karışana bile satır vuruyordu babamda ayırınca satır babamın ayağına değdi allahın hikmeti ki babamın cebinde çevşen vardı hiç bir şey olmadı sadece morardı ama çoçuk durmayıp yine herkese saldırdı babam da çoçuğa tokat attı bu sefer çoçuğu babamın elinden almaya çalıştılar sonra eniştemin diğer evli kardeşi gelip havaya kurşun attı ama çoçuk durmuyor hala satırlarla saldırıyordu eniştemin evli olna kardeşi silahı çoçuğa vurdu çoçuk yere düştü bizimkilerde kaçtı bizimkiler ailenin en küçüğüne silahı verip suçun onun işlediğini söyledi... bizim hain komşu söylenenleri duymuş gitmiş kanlımıza söylemiş kanlımızda yamin içmişler bizden hiç kimseyi sağ harkesete akrabalarına saklandı
işte bütün aile sakladın lambalar açılmıyordu çocuklar okula gitmiyordu sonra aile büyüklerde topldı ve herkes kuarna el basıp yemin içti ve bütün aile para verdi o aileye ve falada veriyorlar kabul etmeyenler aile tarafından dışlanıyor
şimdi onları kızı benim yengen amcamla birbirini seviyorlardı evlendiler
birde terör vardı dayımın düğününü bastılar onuda anlatayım mı
bunları yazmak doğrumu bilemem ama bizim topraklar gibisi yoktur çok güzel verimli yeşilliklidir bende çok fotosu var keşke siteye ekleyebilseydim
yaşadığım olaylar bu kadar da değil yengemin kardeşi ....... etmişlerdi kızda kendini boğmuştu abiside dayanamayıp ona ..... eden adamı öldürmüştü sonra hapise girdi aradan yıllar geçti dayım ve yengem evlendiler düğünlerinden biri damdan ateş edip birçocuğu öldürmüştü yanlış olmasam teröristti kurşun önce benim odamın penceresine sonra genç bir çocuğa iabet etti çocuk yere düştü annemin kollarına ve ölmek üzereydi damdaki adam kapıdaki nöbetçi köpeğide öldürdü dayım ölen arkadaşını arabaya koydu şehire götürecekti bizim köyde elektirik su vs şeyler yoktu bir jandarma vardı komutan çok kötüydü hem içki içer köye saldırırdı geldi dayımın götürmesine izin vermedi onlara iskence etti yaşlı dedeme ve dayıma birde muhatrın oğlunu götürdüler iskence çektirdiler adamda öldü herkez kaçışıyordu yengem ortalıkta kaldı nenem hemen içeri götürdü dedemin belinde hala yanık izleri var sonra bir kaç gün geçti ev yas evine dönmiş ölen köylüler akrabalar çok kötüydü ben ve teyzem dağa çıktı kurşunu gördük teyzem kurşunu eline alıp ağladı sonra muhtarın kızı geldi ağlıyordu komutan köye geldi baskın yapmış gitmeyin dedi ben ve teyzem köye geldik evdeki harşeyi sakladık jandarma af edersini salak saçımı çekti havaya kaldırdı sonra köydeki gençlerin bazıları dayanamayıp dağa çıktı sonra o komutan ordan gitti koruyuculuk sistemi geldi köye dağdakilerden bazıları indi ama lakin dağdan iniş ölümdür ve inenler öldürdüler daha çok şey var canınızı sıkmıyormuyum
birde burda eylem olunca babamın gözüne taş değdi hastahane ye keldırdılar amcam sinirlenip arabayı eylemcilerin üstüne sürdü sonra ordan bir adam ne yapıyorsun dava için yaparlar deyin diğer amcam adamı dövdü adama o vurduğunu türkmüydü salak dedi kürt dedi kendini insanınızı vurup dava dersiniz dedi
kardeşim dila285 yani nurcan hemen dayanamayıp aşağı indi eylemin içine adam kardeşimi hemen karşıya fırana götürdü zaten ekmeğimizde fırındaydı sonra kerdeşim fırandan çıktı çoçuk hani taş hani taş ana bilem ne demiş nurcanda küfür atmış amcam çoçuğu zor nurcanın elinden çıkarmış tuturmuş bende eyleme katılacam polislere yardım edecem onşlar bişi yapmıyor versin silahı demiş sonra zorla nurcanı eve göndermişler o kadar diyarbakır güzel ki ama sağolsunlar diyarbakırı kirletiyorlatr
ARKADAŞLAR BELKİ BİRAZ TEPKİ GÖSTERECEKSİNİZ BURDA ÇOK KİŞİ TÜRK VE HEPSİ ÇOK İYİLER BENDE BUNU SÖYLEYEYİM ÇEVREMDE ÇOK KİŞİ İZLER VE AİLECEKTE İZLERİZ MAHSUM KIRMIZI GÜLÜ HEPİNİZ TANIRSINIZ VE BİR GÜN CAN LUPUNA BAKTIM GERÇEKTEN ÇOK SİNİRLENDİM VİDEOLARIN YORUMLARINDADA HEP BU KELİMLER GEÇER AMAAAAAAAAN SESİ GÜZEL OLSA NE OLCAK ALLAHIN TERÖRİSTİ BAZILARIDA ONU YOKYA YALAN O KÜRT DEĞİL ZAZA ZAZALAR KÜRT DEĞİLDİR SEVİYOR DİYE NASIL SAVUNUYOR BAK HELE YA BİZİM KÖYLERİMİZ KOMŞUYDU BAZEN MAHSUM ABİNİN KÖYÜNEDE GİDERDİM ANASINIDA TANIIR GÖRMÜŞÜM VE KÜRTÜR ASLADA ÖZÜNÜ KAYBETMEMİŞTİR ŞİMDİ DİYECEKSİNİZ NE ALAKA MAHSUM KIRMIZI GÜL NERDEN ÇIKTI TÜRKLER ÖYLE BİR KÜRTLERİN ADINI BOZUYORLARKİ BAZI KÜRTLER KÜRT OLDUKLARI İÇİN UTANIYORLAR BEN HER YERDE DERİM KÜRDÜM BAYRAĞIMA VE TÜRKİYEME BAĞLI BİR İNSANIM MAHSUM ABİ BAĞRAĞINI SATMADIĞI İÇİN TERÖRİST OLUYOR BİR DE TT DE 1. SEZONDA HANİ DOMUZ YİYORLRMIŞ YA ALLAH AŞKINA KİM UYDURDU YA BİR KERE GELİP HAYVANLARIMIZI ALIYORLARDI BİZİ AÇ BIRAKIP KENDİLERİ ZİYAFET ÇEKİYORLAR BİR GÜNLERİ ETSİZ GEÇMİYORDU HERGÜN BİR HAYVANIMIZI ALIYORLARDI BEN TERÖRİSLERDEN NEFRET EDERİM AMA KÜRTLERİ SEVERİM TABİ KÜRT OLDUKLARI İÇİN UTANMIYANLARI VE TÜRKLER KÖTÜDÜR DİYEW BİR ŞEY SÖYLEMEM SÖYLETMEM BU KÜRTLER İÇİNDE GEÇERLİ BUNU UNUTMAYALIM HER YERDE KÖTÜ DE VAR İYİ DE VAR..
arkadaşlar ben bugüne kadar çok acı ve sırtımdan vuruldum ama şimdi ise çok şükür iyi sayılır buradaki eylemler dışında vala taş orana burana değiyor gidiş o gidiş ve gittiğim her yerde ozan abi dilimde çok seviyorum hemde aşırı çok biz beş kız kardeşiz abim yok ben ozan abiyi gerçek bir abi gibi seviyorum genelde sadece sanatçılara hayranlık duyarsınız bende şimdiye kadar bir çok sanatçıya hayranlık duydum ama bu başka sanki ozan abi yıllarca yanımda onu çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk seviyorummmmmmm ve onu hiç göremiyorum
keşke bari benden haberi olsaydı onu çok sevdiğimi bilseydi birde arkadaşlar belki size anlatıklarım inandırıcı gelmiyor ama öyleydi gerçekten hatta yengemin kız arkadaşına yaptıkları anlatsam şaşarsınız hatta yengemin annesi ve babası yangından öldü o zamanlar sadece törörist tek değil jandarma vs gibi şeylerde çok kötüydü ama şimdi çok şükür daha iyi eylemler dışında ama memleketim çok güzeldir taşına toprağına kurban olayım ben bağlarda oturuyorum yani en kötü ve güzel semt ozan abi eğer diyarbakıra uğrarsa hürriyet ilköğretim okuluna bekleriz
koruyucular şimdi bizim köyde var ama teröristlerde var şimdi nedense karışmıyorlar hatta geçenlerde slm verdi ama yani yaptıklarını unutacak değilim şimdi güçsüz olmuşlar zaten lüderleri öldüğü için bazıları dağdan kaçıyor ama yine de kurtulamıyorlar birde benim amca oğluda dağdaydı babası gerilyayız başkada bir şey demi oğlusu okuyordu babası oğlunu dağa gönderdi oğlu can almak istemiyordu viçdan azabı çekiyordu dağdan kaçtı eve geldi babası kovdu oda eveden çıkar çıkmaz teröristler bommmmmmm adam öldü benim baba tarafı hanili annne tarafı dicle ye bağlı hani tarfı hep çöl ağaçlar falan yok annne tarafında dağ ağaç mağara bağ falan çoktur ve çok güzel bir köy ama eskiden acılarla dolu bir köydü şimdi ellektirik su falan var tuvalet yapıldı ayıptır söylemesi eskiden bir oda salon tek vardıda bizim annne tarafı köyünde yaşlı bir adam vardır birgün şehire inmiş yolda raba bozulmuş oda yürüyerek yola devam etmiş yolda teröristlerle karışlamış gitmiş yanlarına slm demiş adamlardan bir tanesi as demiş adam demiş burda oturabilirmiyim
liderleri otur demiş adam oturmuş ve şöyle demiş bakın evlatlat sizde benim çocuklarımsınız ben türkçe bile bilmem
ama bu sizin yaptıklarınıza karşıyım
adamlardan biri biz haklı davamızı koruyoruz hani o zman neden bir türkle kardeş olamıyoruz çünkü bizi küçük görüyorlar bencil dinsiz imansız görüyorlar bakın dağ yerinde otan başka birşey varmı ne elektirik ne su demiş
adamda haklısın belki ama iyide var kötü var hakkını adam gibi koru böyle değil söyle aranızda hiç namazını kaşırmayan varmı el kaldırsın hiç kimse kaldırmamış adam demiş peki ara sıra namaz kılan varmı dört beş adam kaldırmış valla biz arada kılarız adam dmeiş peki niye kılmıyorsunuz hiç konuşmayan lider demişki
kalo(baba)bak babalık etrafına acıklıktan ağzımız kokar saçlarımızın arasında bitler gezer tırnaklarımıza bak biz ayakta duracak güçü zor buluruz eğer dediğin gibi namazımızı niyazımı kılsaydık burda ne işmiz vardı biz hakımızı istedik kendimizi dağda bulduk nasıl iş anlamadık ve burdan iniş yokkkkkkkkkkkkk ya ölüm ya zulum demiş
ARKADAŞLAR BU ÖĞÜDÜ BANA BU YAŞLI ADAM SÖYLE KENDİ TANIK OLDU YANİ ANLAYACAĞINIZ DAĞA ÇIKANLAR BİLE NE İÇİN ÇIKTIKLARINI BİLMİYOR KİME HİZMET ETTİKLERİNİ BİLMİYOR VE HEPSİDE KÖTÜ DEĞİL ÇIKIŞ VAR İNİŞ YOKKKK
İŞTE BENİM HİKAYEM SİZDE HİKAYENİZİ BURDA PAYLAŞABİLİRSİNİZ
aslan753
aslan753

http://ww.samanyolufanları.com

YAŞANMIŞ TEK TÜRKİYE HİKAYELERİ Empty Geri: YAŞANMIŞ TEK TÜRKİYE HİKAYELERİ

Mesaj  LaNceLoT Cuma Ağus. 14, 2009 5:21 pm

aslan753 demiş ki:adamlardan biri biz haklı davamızı koruyoruz hani o zman neden bir türkle kardeş olamıyoruz çünkü bizi küçük görüyorlar bencil dinsiz imansız görüyorlar

Kardeşim işte buna aynen katılıyorum.Gerçekten öyle Türkler var ki(ya da kendini Türk zannedenler) Kürt kardeşlerimize yapmadığı işkence etmediği hakaret bırakmıyor..

Kardeşim gerçekten çok acıklı ve film gibi bir hikayen vamış.Anladığıma göre şimdi kurtulmuşsunuz.Allah bir daha yaşatmasın.Doğu illerinin köylerinde yaşamak gerçekten çok zor.Tabi sen daha iyi bilirsin ama ben haberlerden duyduğum kadarıyla bu yorumu yapabiliyorum.Hepinize çok çok geçmiş olsun...
LaNceLoT
LaNceLoT

http://www.samanyolufanlari.com

Mesaj  aslan753 Cuma Ağus. 14, 2009 5:38 pm

LaNceLoT demiş ki:
aslan753 demiş ki:adamlardan biri biz haklı davamızı koruyoruz hani o zman neden bir türkle kardeş olamıyoruz çünkü bizi küçük görüyorlar bencil dinsiz imansız görüyorlar

Kardeşim işte buna aynen katılıyorum.Gerçekten öyle Türkler var ki(ya da kendini Türk zannedenler) Kürt kardeşlerimize yapmadığı işkence etmediği hakaret bırakmıyor..

Kardeşim gerçekten çok acıklı ve film gibi bir hikayen vamış.Anladığıma göre şimdi kurtulmuşsunuz.Allah bir daha yaşatmasın.Doğu illerinin köylerinde yaşamak gerçekten çok zor.Tabi sen daha iyi bilirsin ama ben haberlerden duyduğum kadarıyla bu yorumu yapabiliyorum.Hepinize çok çok geçmiş olsun...
SAOL BURAK KARDEŞ AMA GERÇEKTEN ÖYLE AMA BEN BURALARI ÇOK SEVİYORUM ÇOK GÜZELDİR AMA BAZI TÜRKLER GERÇEKTEN ÇOK KÖTÜLER MESELA BEN BİR SİTEYE ÜYE OLMUŞTUM KÜRTLERE ETMEDİK HAKARET BIRAKMADILAR NİYE BOŞ BİRŞEY İÇİN BURDA YAŞAMAK ZATEN ZOR KIZ OLMAK DAHADA BİR ZOR
aslan753
aslan753

Mesaj  LaNceLoT Cuma Ağus. 14, 2009 5:43 pm

aslan753 demiş ki:
LaNceLoT demiş ki:

SAOL BURAK KARDEŞ AMA GERÇEKTEN ÖYLE AMA BEN BURALARI ÇOK SEVİYORUM ÇOK GÜZELDİR AMA BAZI TÜRKLER GERÇEKTEN ÇOK KÖTÜLER MESELA BEN BİR SİTEYE ÜYE OLMUŞTUM KÜRTLERE ETMEDİK HAKARET BIRAKMADILAR NİYE BOŞ BİRŞEY İÇİN BURDA YAŞAMAK ZATEN ZOR KIZ OLMAK DAHADA BİR ZOR

Allah yardımcınız olsun.Haklsın öyle insanlar var ki bulup kafalarını kesesim geliyor.Allah hepsini ıslah etsin..
LaNceLoT
LaNceLoT

http://www.samanyolufanlari.com

Mesaj  aslan753 Cuma Ağus. 14, 2009 5:46 pm

LaNceLoT demiş ki:
aslan753 demiş ki:
LaNceLoT demiş ki:

Allah yardımcınız olsun.Haklsın öyle insanlar var ki bulup kafalarını kesesim geliyor.Allah hepsini ıslah etsin..
ZATEN BEN ŞİMDİ ÖYLE İNSANLARIN TOPUNUN NEYSE AĞZMI BOZMUYUM ALLAH İSLAH ETSİN NE DİYELİM BAŞKA
aslan753
aslan753

- Similar topics